rápia Vás mokrá pivnica, vlhké steny a vlhkosť, radón a plesne v dome ? Na problémy s vlhkosťou máme riešenie ! Elektrofyzikálny systém DryPol® odstráni vlhkosť, plesne a radón z muriva rýchlo, lacno, bez stavebných zásahov už od šiesteho mesiaca od spustenia ...   Zvoľte bezkontaktný systém vysúšania vlhkosti z muriva, ktorý si jednoducho objednajte prostredníctvom tejto webovej stránky.   PPrístroj na ekologické vysúšanie vlhkosti muriva Vám doručí dôveryhodná spoločnosť na dobierku. Po zostavení a kontrole môžete začať vysúšať murivo takmer ihneď.   Najskôr je treba prístroj za pomoci jednoduchého náradia zostaviť a umiestniť na vlhkú stenu podľa priloženého návodu.   Tešte sa z vysušeného muriva bez vlhkosti, baktérií, plesní, sporov a radónu už od šiesteho mesiaca od spustenia.

DryPol® System - víťaz v rýchlosti a kvalite vysušovania vlhkého muriva bez stavebných zásahov: Porovnanie cien a technológií sanacie vlhkosti a hydroizolacie stavieb

 

POROVNANIE CIEN A TECHNOLÓGIÍ SANÁCIE VZLÍNAJÚCEJ VLHKOSTI A HYDROIZOLÁCIE STAVIEB

 

Princíp technológií vkladania dodatočných nepriepustných vrstiev spočíva vo vytvorení pevnej mechanickej bariéry – izolačnej clony, ktorú zabezpečíme dodatočným vložením, vsunutím alebo vtlačením hydroizolácie do prierezu ošetrovaného muriva. Na vytvorenie takejto bariéry pre odstránenie vzlínajúcej vlhkosti muriva môžeme použiť rozličné stavebné materiály od bežného hydroizolačného asfaltového pásu, cez chemické injektáže až po špeciálne profilované nehrdzavejúce plechy.

 

 

Vodorovná chemická injektáž - izolácia proti vzlínajúcej vlhkosti v murive nad úrovňou terénu

Bežná cena : 12€ - 40€ / bm = bežná stavba o obvode 90m za cenu 33€ = najmenej 2970,- € BEZ DPH

 

Chemicke injektáže vlhkosti murivaMedzi chemické metódy sanácie vlhkého muriva na vytvorenie dodatočnej izolácie patria infúzne clony. Ide o injektážne metódy, ktoré môžu byť realizované ako beztlakové, tlakové, s hydrostatickým pretlakom alebo termicky aktivované. Injektážne prípravky s vyššou viskozitou sa do muriva najčastejšie aplikujú tlakovou injektážou a nízkoviskózne prípravky, najmä silikónové môžeme bez problémov aplikovať aj beztlakovým spôsobom.

 

Pri týchto sanačných metódach tvorí funkciu dodatočnej hydroizolácie chemická látka prenikajúca do kapilár, trhlín a pórov, ktorá na povrchu vytvorí vodoodpudivú vrstvu znemožňujúcu vzlínanie vody v murive a tak sa dosiahne jeho postupné vysušenie. Injektážne aplikácie pôsobia iba proti vzlínaniu zemnej vlhkosti.

 

 

 

 

 Nevýhody a obmedzenia :

 • Stavebné zásahy do stavebné konštrukcie
 • Obmedzenie bežnej prevádzky v stavbe
 • Prach a hluk v najbližšom okolí stavby
 • Riziko narušenia statiky stavby
 • Práca s chemikáliemi
 • Vysoká cena
 • Nevhodné pro zmiešané murivo
 • Prevedenie je závislé od aktuálneho počasia a ročného obdobia
 • Po niekoľkých rokoch si vlhkosť nachádza nové cesty a existuje vysoké riziko, že celý proces bude nutné opakovať

 


 

Zarážanie nehrdzavejúcich plechov - izolácia proti vzlínajúcej vlhkosti v murive nad úrovňou terénu

Bežná cena : 20€ - 45€ / bm = bežná stavba o obvode 90m za cenu 33,-€ = najmenej 2970,- € BEZ DPH

 

Zaráženie nehrdzavejucich plechovPri použití tejto technológie sa horizontálna izolácia proti vlhkosti vytvára zarážaním nehrdzavejúcich antikorových plechov do škár riadkového tehlového muriva. Plechy sa zarážajú do vlhkého muriva špeciálnym strojovým lisom – pneumatickým príklepom – buď silným príklepom s malou frekvenciou, což je staršie, menej vhodné riešenie, alebo slabším príklepom s vysokou frekvenciou – rýchlou tlakovou vibráciou plechu približne 1 100 až 1 500 úderov za minútu s menším posunom.

 

Zotrvačnosť hmoty múru a krátkosť úderov stroja čiastočně zabraňujú posunu muriva v smere nárazov, avšak nárazom samotným sa zabrániť nedá - vibrácie v stavbe môžu narušiť jej statiku, avšak nárazom samotným zabrániť nedá - vibrácie v stavbe môžu narušiť jej statiku, rozšíriť prípadné trhliny v murive, ba dokonca môžu aj popraskať vnútorné omietky.

 

 

 

 

Nevýhody a obmedzenia :

 • Vysoká cena
 • Nevhodné pre zmiěšané murivo
 • Prevedenie je závislé od aktuálneho počasia a ročného obdobia
 • Vplyv rázov potrebných na vtlačenie plechov do maltového lôžka
 • Výrazné riziko narušenia statiky stavby
 • Nepoužiteľnosť pri murive s nepravidelnou horizontálnou škárou
 • V mieste styku plechov môže dôjsť k netěsnému spojeniu naväzujúcich nerezových dosiek


 

Podrezanie vlhkého muriva - izolácia proti vzlínajúcej vlhkosti v murive nad úrovňou terénu

Bežná cena : 10€ - 30€ / bm = bežná stavba o obvode 90m za cenu 25€ = najmenej 2250,- € BEZ DPH

 

Podrezanie vlhkeho muriva

Technológie podrezávania vlhkého muriva umožňujú vytváranie ložných škár v tehlovom, zmiešanom, ale aj v kamennom murive. Výber závisí nielen od materiálu, kvality a hrúbky muriva, ale aj od možnosti prístupu k nemu z jednej či oboch strán. Vytváranie úložnej škáry a vkladanie dodatočnej hydroizolácie pri podrezávaní muriva realizujeme po jednotlivých pracovných záberoch. Po vyklinovaní muriva sa postupuje k ďalšiemu pracovnému záberu.

 

Po vytvorení a vyčistení škáry hrubej asi 2 až 3 cm v dĺžke stanoveného pracovného záberu sa do nej vloží časť hydroizolácie a škára sa vyklinuje proti sadaniu muriva. Nakoniec sa do škáry môžu osadiť rúrky z PVC a celok sa omietne. Po zatvrdnutí omietky sa škára cez rúrky vyplní expanznou maltou.

 

Nevýhody a obmedzenia :

 • Výrazné stavebné zásahy do stavebnej konštrukcie
 • Obmedzenie bežnej prevádzky v stavbe
 • Prach a hluk v najbližšom okolí stavby
 • Vloženú izoláciu je dôležité prepojiť z vnútornej strany muriva aj s vodorovnou izoláciou podlahy, prípadne so zvislou izoláciou steny, inak systém stráca účinnosť
 • Prevedenie je závislé od aktuálneho počasia a ročného obdobia
 • Výrazné riziko narušenia statiky stavby
 • Nevhodné pre kamenné a zmiešané murivo
 • Po niekoľkých rokoch si vlhkosť nachádza nové cesty a existuje vysoké riziko, že celý proces bude nutné opakovať


Sanácia vlhkého muriva a následná hydroizolácia stavby elektroosmózou - technológiou DryPol System®

Bežná cena  : DryPol System I. 30m s rozsahom vysušovania až 400m2 = od 1191,-€ ( konečná cena VRÁTANE DPH )
Bežná cena  : DryPol System II. 50m s rozsahom vysušovania až 900m2 = od 1491,-€ ( konečná cena VRÁTANE DPH )

 

DryPol System® - vysusovanie vlhkosti muriva a vysusanie vlhkeho muriva s následnou kompletnou hydroizoláciou stavieb bezkontaktnou technológiou DryPol System® | Vysusovanie-Sanacie-Muriva.sk

Sanácia vzlínajúcej vlhkosti muriva unikátnou elektrofyzikálnou českou technológiou DryPol System® sa vyznačuje množstvom výhod, medzi ktoré patria nízka cena, bezúdržbová prevádzka a predovšetkým vysušenie akéhokoľvek domu z akéhokoľvek typu muriva bez stavebných zásahov do stavebnej konštrukcie a odstránenie plesní, baktérií a spórov spolu s vlhkosťou. Ďalšiou nespornou výhodou tohto systému na sanáciu vlhkosti muriva je skutočnosť, že jeden prístroj vysuší komplet jeden celý bežný dom najneskôr do dvoch rokov od inštalácie na základe všeobecne známych fyzikálnych zákonov.

 

Elektroosmóza patrí medzi najmodernejšie a najúčinnejšie technológie sanácie vlhkosti a následnú kompletnú hydroizoláciu stavby, pretože po jej vysušení pôsobí ako trvalý štít proti vlhkosti aspoň po dobu tridsať rokov, čo zaistí suchý a zdravý dom pre niekoľko generácií.

 

 

 

Podmienky prevádzky : 

 • Je potrebné zaistiť stály prívod elektrickej energie
 • Prístroj nie je možné vypínať na viac ako 150 hodín ročne
 • Funguje len v nepodrezaných a neinjektovaných stavbách

Objednávka vysúšanie vlhkosti muriva, sanácia vlhkého muriva s následnou kompletnou hydroizoláciou stavieb technológiou DryPol System® | Vysusovanie-Sanacie-Muriva.sk

 

 

 

 

Sanacie vlhkosti a vysusovanie vlhkého muriva unikátnou metódou DryPol System® s následnou kompletnou hydroizoláciou stavieb | Vysusovanie-Sanacie-Muriva.sk

DryPol System ® patrí medzi najvyspelejšie technológie na trhu vysušovanie vlhkosti muriva a hydroizolácie stavieb | Vysusovanie-Sanacie-Muriva.sk

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer

TOPlist